FC Snagov - CF Braila 0-2

De Frimu Ghinea 25 Martie 2012, 19:10 Sport
In meciul din deplasare de la Snagov contand pentru etapa a 17-a din cadrul ligii a II-a seria I Cf braila a reputat o meritata victorie cu 2-0. Gazdele s-au afat intr-o situatie precara deaorece un mare numar de jucatori au plecat in ultimile zile la Concordia Chiajna, echipa de liga I.

Dupa un inceput bun Braila deschide scorul in minutul 17 prin Beresoaie, portarul gazdelor neputand sa respinga mingea in afara cadrului portii. Inainte de finalul meciului in minutul 44 , dupa o serie de ratari ale brailenilor, Necoara reuseste golul 2 care reia in plasa o mingie respisa de un jucator al gazdelor de pa linia portii!

Repria a doua a fost mult mai moarta din punct de vedere al fazelor de poarta. Braila nu a mai vrut iar gazdele nu au putut.

Dupa acest succes echipa noastra intra in jocurile calificarii.

Autor Frimu Ghinea 25 Martie 2012, 19:10 Sport