CF Braila - Callatis Mangalia 3-2

De Mihai Vintilă 11 Septembrie 2011, 19:39 Sport
Meciul dintre echipa locala CF Braila si Callatis a fost animat inca de la inceput. Astfel in minutul 7 oaspetii reusesc sa deschida scorul prin Craciun.Replica braileana venind cu un minut mai tarziu prin Moise. Ambele echipe rateaza ocazii pe rand iar Braila se desprinde printr-un sut bun prins de Ndigwe in min 12 si scorul se face 2-1. Callatis replica in minutul 30 printr-un voleu de la peste 20 de metri dat de Cojenel care se duce direct in vinclul portii brailene.2-2!

Repriza a doua a avut terenul inclinat spre poarta oaspetilor. Dupa un gol anulat pentru offsite in minutul 76 Bosoi face 3-2 cu o lovitura de cap care trimite mingea in bara-gol! Finalul meciului se incheie cu ratarile brailene. Echipa care a jucat epntr uCF Braila a fost: Leu - Bosoi, Ivan, Călin, Necoară (schimbat in min. 64 cu Pungă) - Voicu (schimbat in min. 58 cu Pânzaru), Ion Gabriel, Otvos, Moise (schimbat in min.63 cu Henry) - Pălimaru, Ndigwe.

Autor Mihai Vintilă 11 Septembrie 2011, 19:39 Sport