Cel mai bun frizer din Braila

De Frimu Ghinea 11 Ianuarie 2022, 09:31 Economia Brailei

frizerie braila

Din pacate, multi barbati din ziua de astazi nu se pot bucura de beneficiile unui barber adevarat si sunt constransi sa mearga la un salon de frizerie unisex din imediata apropiere, pentru a-si tunde atat parul cat si barba.

Se intampla de multe ori sa plece din salon si sa observe ca au un stil diferit sau ca frizerul nu a inteles intocmai cum isi doreste acesta sa arate, mai ales ca unii "frizeri" ai zilelor noastre au proasta inspiratie de a incerca sa corecteze parul clientului din punctul lor de vedere iar daca au considerat ca frizerul dinainte a facut o greseala, atunci cel mai probabil va face si el o greseala inacceptabila.

Din acest motiv, orice barbat care calca pragul unei frizerii unisex obisnuite va iesi de acolo de fiecare data cu un altfel de stil, complet diferit la fiecare vizita, ceea ce nu este deloc un aspect placut, mai ales daca incercati sa mentineti aceeasi imagine.

De aceea, Double F Barber Shop a investit in cei mai buni frizeri si i-a provocat sa faca parte din echipa noastra, Frizerie Braila dorind sa devina un barber shop din ce in ce mai cunoscut, acolo unde perfectiunea si experienta ultimate se imbina pentru a reusi sa satisfaca clientul.

Stim cu totii ca un barbat are intotdeauna nevoie de un frizer de incredere, care sa fie priceput si sa reuseasca sa faca aceeasi tunsoare la fiecare vizita. Iar acest lucru este posibil doar daca frizerul tau iti este si prieten in acelasi timp, fiind unul dintre caracteristice cele mai importante ale unui barber profesionist.

La Double F Barber Shop, cei mai buni frizeri au o memorie de elefant si stiu cum sa se poarte cu prietenii nostri care ne trec pragul, sa se familiarizeze cu cerintele fiecarui tip de par si sa il coafeze asa cum trebuie.

Trebuie doar sa ne vizitati si sa comunicati barber-ului pe care il cunoasteti, "Ca deobicei" sau viziunea si modelul tunsorii pe care o doriti, daca sunteti la prima vizita la salonul nostru. In acelasi timp, frizerul pe care il vei alege poate deveni in scurt timp un prieten bun si un bun ascultator, la care poti sa te simti mereu confortabil si sa povestesti ceea ce doresti.

Cum sa fii sigur ca ai ajuns la cea mai buna frizerie din Braila?

Atunci cand intri un salon de tip barber shop, trebuie in primul rand sa emane incredere, frizerii sa fie imbracati impecabil si sa aiba o tinuta ireprosabila, care sa emane incredere in abilitatile lor. Un barber adevarat va sti intodeauna ca este nevoie de curatenie la locul de munca, de atentie la detalii si de aranjarea instrumentelor de tuns, pentru a sti intotdeauna unde sunt atunci cand au nevoie de ele.

Daca observi ca intr-o anumita frizerie este par pe sub scaun, instrumentele de tuns sunt imprastiate peste tot, atunci fii sigur ca acest tip de neglijenta se va regasi in viitoare ta tunsoare si este cazul sa pleci din acel salon cat mai repede, fara a face greseala de a ramane de rusine.

Totodata, cel mai bunf frizer va cere intotdeauna un feedback in timp ce va tunde clientul pentru a se asigura ca a inteles pe deplin dorinta acestuia si te va lasa sa te uiti in oglinda ori de cate ori este nevoie, pana tunsoarea va iesi asa cum trebuie. De partea cealalta, cei mai neinspirati frizeri nu te vor intreba niciodata daca iti place si te vor repezi, in speranta ca vor reusi sa faca cat mai multe tunsori, fara a tine cont de ceea ce conteaza, adica de fiecare client in parte.

Double F Barber Shop este un o locatie de lux in Braila, care isi propune sa ofere experiente ultimate pentru toti barbatii pentru care conteaza intradevar cum arata. Echipa noastra este alcatuita din barberi tineri dar profesionisti, care dispun de calitati deosebite in arta barbieritului si care te vor face sa te simti un adevarat gentleman al anilor 20', intr-un bar de marca.

Ne gasiti in Braila, pe Piața Dorobanți 2-2 bis ( Langa Legalizeit Braila ) ( Parcare in spate ) sau va puteti programa in prealabil cu un telefon inainte, cu o programare online pe site-ul nostru www.doublef.ro sau cu un simplu mesaj pe Whatsapp la 0771 456 777.

 

 

(P)

 

 

Autor Frimu Ghinea 11 Ianuarie 2022, 09:31 Economia Brailei
Scrie un comentariu

Comentarii

Nu exista inca comentarii!

Nu exista inca comentarii, dar poti fi primul care comenteaza acest articol.

Scrie un comentariu
Vezi toate comentariile

Scrie un comentariu

Adresa ta de e-mail nu va fi facuta publica.
Campurile marcate cu * sunt obligatorii