Rezultate meritorii ale brailenilor participanti la Campionatul de Judo al Ministerului Administraţiei şi Internelor

De Mihai Vintilă 02 Martie 2010, 00:00 Sport
În perioada 23-26 februarie 2010, la Drobeta Turnu Severin, s-a desfăşurat Campionatul de Judo al Ministerului Administraţiei şi Internelor.La această competiţie au participat circa 120 de lucrători din cadrul structurilor Ministerului Administraţiei şi Internelor şi, aşa cum ne aşteptam, trei agenţi din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Brăila, care au concurat la diferite categorii de vârstă şi greutate, au obţinut rezultate onorabile.Astfel, agent de poliţie Bălan Ana, pentru prima dată participantă la o competiţie de acest gen, la categoria până în 60 de kg, a câştigat medalia de bronz, şi agent Pascal Corina, care a participat la categoria peste 60 de kg, a ocupat locul III pe ţară.La campionat au mai concurat şi obţinut locul V, agentul-şef principal Costea Jan, la categoria 36-45 de ani, peste 100 de kg.(IJP Braila)

Autor Mihai Vintilă 02 Martie 2010, 00:00 Sport