Cupa E.ON Kinder 2014 - câstigatorii seriei întâi

De Alexandrina Iordache 04 Septembrie 2014, 21:37 Sport
Joi, 4 septembrie 2014, la Academia de Sport de la Complexul de Agrement Weekend din Târgu Mures s-a desfasurat festivitatea de premiere a celor mai buni fotbalisti juniori din seria I.

Premierea a fost facuta de domnii Pop Lupu Coriolan, presedintele A.C.S. Kinder si George Precup, Director General Adjunct E.ON Servicii Clienti.

Dupa disputarea finalelor la cele patru categorii de vârsta: 2000, 2002, 2004 si 2006 premiile si cupele E.ON Kinder 2014 au intrat în posesia echipelor Interstar Sibiu,ACS Tâmpa Brasov, CS Iernut  si Petrolul Ploiesti.

In perioada 7-10 septembrie în competitie vor intra fotbalistii din a doua serie respectiv categoriile de vârsta 2001, 2003, 2005, 2007.

„Acest eveniment a fost posibil datorita implicarii E.ON România care ne-a aratat ca prin sport copiii învata sa traiasca sanatos, iar  prin educatie acestia se dezvolta si învata sa respecte mediul” a declarat dl. Pop Lupu Coriolan, presedintele A.C.S. Kinder.

„Vreau sa va multumesc dragi copii pentru efortul  depus în aceste zile de competitie si sa va asigur ca E.ON România, asa cum a facut în ultimii opt ani, va ramâne în continuare alaturi de voi, tinând Cupa E.ON Kinder la cele mai înalte standarde” a declarat la festivitatea de premiere dl. George Precup, Director General Adjunct E.ON Servicii Clienti.


Clasamentul Cupei E.ON - Kinder la finalul seriei întâi a turneului:


Categoria 2006:


Golgeter: CARTINISAN VLAD – INTERSTAR SIBIU
Golgeter: PIRTEA ANDREI – LPS TIRGU JIU
Cel mai bun portar: TODIREL DAVID – STAR MEDIAS
Jucatorul finalei: CHIRILA IUSTIN – INTERSTAR SIBIU

Locul 1: INTERSTAR SIBIU

Locul 2: STAR MEDIAS
Locul 3: LPS TIRGU JIU
Locul 4: ACS TIMPA BRASOV

CATEGORIA 2004

Golgeter: GRIGORE IUSTIN – ACS TIMPA BRASOV
Cel mai bun portar: TOROK ANDREI – LUCEAFARUL CLUJ
Jucatorul finalei: BORZA ANDREI – ACADEMIA GH. HAGI

Locul 1: ACS TIMPA BRASOV
Locul 2: ACADEMIA GH. HAGI
Locul 3: ACS KINDER SINGEORGIU DE MURES
Locul 4: SPORTING COMSTAR VASLUI

CATEGORIA 2002

Golgeter: CRIMAN ROBERT – ACS TIMPA BRASOV
Cel mai bun portar: TOTH ROBERT – ACS KINDER SANGEORGIU DE MURES
Jucatorul finalei: IERNUTAN DARIUS – CS IERNUT

Locul 1: CS IERNUT
Locul 2: ACS KINDER SANGEORGIU DE MURES
Locul 3: ACS TIMPA BRASOV
Locul 4: JUNIOR GALATI

CATEGORIA 2000

Golgeter: TAMAS NANDOR – AFC ODORHEIU SECUIESC
Cel mai bun portar: BAKAS BOGDAN - SPERANTA TARGU MURES
Jucatorul finalei: IONITA ALIN -PETROLUL PLOIESTI

Locul 1: PETROLUL PLOIESTI
Locul 2: SPERANTA TARGU MURES
Locul 3: AFC ODORHEIU SECUIESC
Locul 4: VIITORUL ARGES

 

Autor Alexandrina Iordache 04 Septembrie 2014, 21:37 Sport
Scrie un comentariu

Comentarii

Nu exista inca comentarii!

Nu exista inca comentarii, dar poti fi primul care comenteaza acest articol.

Scrie un comentariu
Vezi toate comentariile

Scrie un comentariu

Adresa ta de e-mail nu va fi facuta publica.
Campurile marcate cu * sunt obligatorii

 

Publicitate