Campionatul European de Fotbal 2016, Franţa - programul competiției

De AmosNews 18 Mai 2016, 13:31 Sport

Programul competiției este următorul:

Grupa A:

Vineri, 10 iunie
​Franța — România (Stade de France — Saint-Denis, 22,00, ora României)

Sâmbătă, 11 iunie
Albania — Elveția (Stade Bollaert-Delelis — Lens, 16,00)

Miercuri, 15 iunie
România — Elveția (Parc des Princes — Paris, 19,00)
Franța — Albania (Stade Velodrome — Marsilia, 22,00)

Duminică, 19 iunie
Elveția — Franța (Stade Pierre Mauroy — Lille, 22,00)
România — Albania (Stade de Lyon — Lyon, 22,00)

Grupa B

Sâmbătă, 11 iunie
Țara Galilor — Slovacia (Stade de Bordeaux — Bordeaux, 19,00)
Anglia — Rusia (Stade Velodrome — Marsilia, 22,00)

Miercuri, 15 iunie
Rusia — Slovacia (Stade Pierre Mauroy — Lille, 16,00)

Joi, 16 iunie
Anglia — Țara Galilor (Stade Bollaert-Delelis — Lens, 16,00)

Luni, 20 iunie
Rusia — Țara Galilor (Stadium de Toulouse — Toulouse, 22,00
Slovacia — Anglia (Stade Geoffroy-Guichard — Saint-Etienne)

Grupa C

Duminică, 12 iunie
Polonia — Irlanda de Nord (Stade de Nice — Nisa, 19,00)
Germania — Ucraina (Stade Pierre-Mauroy — Lille, 22,00)

Joi, 16 iunie
Ucraina — Irlanda de Nord (Stade de Lyon — Lyon, 19,00)
Germania — Polonia (Stade de France — Saint-Denis, 22,00)

Marți, 21 iunie
Ucraina — Polonia (Stade Velodrome — Marsiliua, 19,0)
Irlanda de Nord — Germania (Parc des Princes — Paris, 19,00)

Grupa D

Duminică, 12 iunie
Turcia — Croația (Parc des Princes — Paris, 16,00)

Luni,13 iunie
Spania — Cehia (Stadium de Toulouse — Toulouse, 16,00)

Vineri, 17 iunie
Cehia — Croația (Stade Geoffroy-Guichard — Saint-Etienne, 19,00)
Spania — Turcia (Stade de Nice — Nisa, 22,00)

Marți, 21 iunie
Cehia — Turcia (Stade Bollaert-Delelis — Lens, 22,00)
Croația — Spania (Stade de Bordeaux — Bordeaux, 22,00)

Grupa E

Luni, 13 iunie
Irlanda — Suedia (Stade de France — Saint-Denis, 19,00)
Belgia — Italia (Stade de Lyon — Lyon, 22,00)

Vineri, 17 iunie
Italia — Suedia (Stadium de Toulouse — Toulouse, 16,00)

Sâmbătă, 18 iunie
Belgia — Irlanda (Stade de Bordeaux — Bordeaux, 16,00)

Miercuri, 22 iunie
Italia — Irlanda (Stade Pierre-Mauroy — Lille, 22,00)
Suedia — Belgia (Stade de Nice — Nisa, 22,00)

Grupa F

Marți, 14 iunie
Austria — Ungaria (Stade de Bordeaux — Bordeaux, 19,00)
Portugalia — Islanda (Stade Geoffroy-Guichard — Saint-Etienne, 22,00)

Sâmbătă, 18 iunie
Islanda — Ungaria (Stade Velodrome — Marsilia, 19,00)
Portugalia — Austria (Parc des Princes — Paris, 22,00)

Miercuri, 22 iunie
Islanda — Austria (Stade de France — Saint-Denis, 19,00)
Ungaria — Portugalia (Stade de Lyon — Lyon, 19,00)
 
Optimi de finală

Sâmbătă, 25 iunie
Meci 1: A2 — C2 (Stade Geoffroy-Guichard — Saint-Etienne, 16,00)
Meci 2: D1 — B/E/F3 (Stade Bollaert-Delelis — Lens, 22,00)
Meci 3: B1 — A/C/D3 (Parc des Princes — Paris, 19,00)

Duminică, 26 iunie
Meci 4: F1 — E2 (Stadium de Toulouse — Toulouse, 22,00)
Meci 5: C1 — A/B/F3 (Stade Pierre-Mauroy — Lille, 19,00)
Meci 7: A1 — C/D/E3 (Stade de Lyon — Lyon, 16,00)

Luni, 27 iunie
Meci 6: E1 — D2 (Stade de France — Saint-Denis, 19,00)
Meci 8: B2 — F2 (Stade de Nice — Nisa, 22,00)

Sferturi de finală

Joi, 30 iunie
1: Meci 1 — Meci 2 (Stade Velodrome — Marsilia, 22,00)

Vineri 1 iulie
2: Meci 3 — Meci Match 4 (Stade Pierre-Mauroy — Lille, 22,00)

Sâmbătă, 2 iulie
3: Meci 5 — Meci 6 (Stade de Bordeaux — Bordeaux, 22,00)

Duminică, 3 iulie
4: Meci 7 — Meci 8 (Stade de France — Saint-Denis, 22,00)

Semifinale

Miercuri, 6 iulie
1: sfert 1 — sfert 2 (Stade de Lyon — Lyon, 22,00)

Joi, 7 iulie
2: sfert 3 — sfert 4 (Stade Velodrome — Marsilia, 22,00)

Finala

Duminică, 10 iulie
semifinala 1 — semifinala 2 (Stade de France — Saint-Denis, 22,00)

 

Autor AmosNews 18 Mai 2016, 13:31 Sport
Scrie un comentariu

Comentarii

Nu exista inca comentarii!

Nu exista inca comentarii, dar poti fi primul care comenteaza acest articol.

Scrie un comentariu
Vezi toate comentariile

Scrie un comentariu

Adresa ta de e-mail nu va fi facuta publica.
Campurile marcate cu * sunt obligatorii