Dacia Unirea Braila - Gloria Buzau 2-0

De Frimu Ghinea 08 Noiembrie 2015, 12:33 Sport

Meciul dintre Braila si Gloria a inceput practic de la 1-0 pentru gazde. In minutul 2 Puscasu trimite o minge spre poarta iar Alexandru musca introduce balonul in poarta. Pana la finalul primei reprize Braila a mai ratat o ocazie in minutul 35 prin Rosu. Abia in minutul 88 brailenii s-au desprins prin Dima.

Echipele au fost :

Dacia Unirea Brăila:
Mitrea, Iosofache, L. Ivan, Necoară, Stănciulescu, C. Roşu, P. Ioan, Puşcaşu, Frunză (cpt.), Muscă, Onofraş
Rezerve: Leu, Dima, G. Iordache, St. Nicoliţă, G. Gheorghe, Stângaciu, Istrate

Gloria Buzău:
Sârbu, A. Iordache, Vârtej, Vlaicu (cpt.), Agache,G. Marcu, N. Popescu, D. Burlacu, Cl. Dumitrescu,Danciu, Răduca
Rezerve: Stoicescu,G. Ghiţă, Ioviţă, Dăniţă, M. Dedu, Koprindzhiski, Chivu

Surpriza etapei a fost egalul scos de Otelul Galati la Rapid. Dupa aceasta etapa a XII-a Dacia Unirea se afla pe locul 5 cu 20 de puncte fiind in grafic privind accederea in play-off.

Autor Frimu Ghinea 08 Noiembrie 2015, 12:33 Sport