Cupa E.ON Kinder 2014 - câstigatorii seriei a doua

De Alexandrina Iordache 11 Septembrie 2014, 16:59 Sport
Cupa E.ON Kinder, desfasurata la Târgu Mures, a adunat la start peste 2.000 de copii reuniţi în 130 de echipe din România, Bulgaria şi Cehia. La aceasta editie E.ON România şi ACS Kinder au oferit 24 de trofee, 32 de premii speciale şi peste 2.000 de medalii şi diplome, conform comunicatului de presa dat publicitatii de organizatori din care reproducem în continuare.

”Competiţia s-a desfăşurat în 2 serii: seria întâi (31 august – 04 septembrie) pentru categoriile de copii născuţi în anii 2000, 2002, 2004, 2006 şi seria a doua  (06-10 septembrie) pentru categoriile de copii născuţi în anii 2001, 2003, 2005, 2007.

În prima serie, echipele câştigătoare sunt Interstar Sibiu (2006), ACS Tâmpa Braşov (2004), CS Iernut (2002) şi Petrolul Ploieşti (2000).

Echipele câştigătoare în a doua serie a Cupei E.ON Kinder, serie care încheie turneul sunt: Prosport Focşani, Luceafărul Cluj, Integalaxy Bucureşti şi F.C. Dinamo Bucureşti.

„Mulţumesc tuturor copiilor care au participat la turneu, companiei E.ON România fără de care acest eveniment nu ar fi putut avea loc şi tuturor firmelor care au contribuit la organizare” a afirmat dl. Pop Lupu Coriolan, preşedintele A.C.S. Kinder care le-a mai transmis copiilor să nu uite că doar îmbinând sportul cu şcoala vor avea succes în viaţă.

„E.ON România a  fost , este, şi va fi alături de toţi copiii care participă la turneu, susţinând Cupa E.ON Kinder, competiţie care a devenit una de referinţă pentru ţara noastră”, declară dna. Monica Ciocan Covaliu, Director General Adjunct E.ON Energie România.

La rândul său, viceprimarul municipiului Târgu Mureş, Claudiu Maior a declarat că îşi doreşte ca anul viitor, împreună cu echipele participante la E.ON Kinder, să poată inaugura o nouă bază sportivă la Târgu Mureş .


Rezultatele seriei a doua a turneului:

Categoria 2007:

Golgeter: CRIŞAN PAUL – LUCEAFĂRUL CLUJ
Cel mai bun portar: PETREAN DENIS – FC BRAŞOV
Jucatorul finalei: ILIESCU MIHAI – PROSPORT FOCŞANI

Locul 1: PROSPORT FOCŞANI
Locul 2: FC BRAŞOV
Locul 3: ACS KINDER SÂNGEORGIU DE MUREŞ
Locul 4: LUCEAFĂRUL CLUJ

Categoria 2005
Golgeter: SANDU VLAD – ACADEMIA GH. HAGI
Cel mai bun portar: GERGELY ROLAND – AFC ODORHEIUL SECUIESC
Jucatorul finalei:: VINAU ANDREI – LUCEAFĂRUL CLUJ

Locul 1: LUCEAFĂRUL CLUJ
Locul 2: AFC ODORHEIU SECUIESC
Locul 3: ACADEMIA GH. HAGI
Locul 4: FC DINAMO BUCUREŞTI

Categoria  2003


Golgeter: NECHITA SEBI – JUNIORUL SUCEAVA
Cel mai bun portar: FEIER DENIS – ACS KINDER SÂNGEORGIU DE MUREŞ
Jucatorul finalei: TULEU GERALD – INTERGALAXY BUCUREŞTI
Locul 1: INTERGALAXY BUCUREŞTI
Locul 2: FC DINAMO BUCUREŞTI 2004
Locul 3: ACS KINDER SÂNGEORGIU DE MUREŞ
Locul 4: VIITORUL CLUJ

Categoria  2001

Golgeter: ILIE IULIAN – PETROLUL PLOIEŞTI
Cel mai bun portar: ŞERBAN RAREŞ – PROGRESUL CĂLĂRAŞI
Jucatorul finalei: MITREA VLAD – FC DINAMO BUCUREŞTI

Locul 1: FC DINAMO BUCUREŞTI
Locul 2: SPORTING JUNIORUL VASLUI
Locul 3: ACADEMIA GH. HAGI
Locul 4: PROGRESUL CĂLĂRAŞI

Toate detaliile turneului sunt disponibile pe site-ul oficial al competiţiei www.eonkinder.ro.”

 

Autor Alexandrina Iordache 11 Septembrie 2014, 16:59 Sport
Scrie un comentariu

Comentarii

Nu exista inca comentarii!

Nu exista inca comentarii, dar poti fi primul care comenteaza acest articol.

Scrie un comentariu
Vezi toate comentariile

Scrie un comentariu

Adresa ta de e-mail nu va fi facuta publica.
Campurile marcate cu * sunt obligatorii

 

Publicitate