UN POLIŢIST BRĂILEAN A PARTICIPAT LA CAMPIONATUL BALCANIC DE ÎNOT AL POLIŢIŞTILOR

De Frimu Ghinea 29 Noiembrie 2016, 08:19 Sport

Campionatul Politiei

Campionatul s-a desfăşurat în perioada 25-27 noiembrie a.c., în România, la Clubul Sportiv „Dinamo” Bucureşti şi au participat 21 de sportivi reprezentanţi ai ministerelor de interne din Grecia, Cipru, Bulgaria şi România.

Echipa României a fost formată din 7 sportivi ai M.A.I., 3 din cadrul Poliţiei Române, 3 de la Academia de Poliţie „Alexandru Ioan Cuza” şi unul de la Inspectoratul General pentru Situaţii de Urgenţă.

Printre cei care au avut rezultate remarcabile la acest concurs, care s-a desfăşurat la prima ediţie, s-a numărat şi un poliţist din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Brăila.

Astfel, la probele 100 şi 200 metri liber bărbaţi, inspector de poliţie Angelo-George Belciugan a ocupat locul I.

De asemenea, acesta a făcut parte şi din echipa României, care s-a clasat pe locul I la proba 4x50 metri liber şi în clasamentul general.

La final, organizatorii competiţiei au oferit participanţilor diplome, medalii şi cupe.

Autor Frimu Ghinea 29 Noiembrie 2016, 08:19 Sport