Programul Festivalului Zile si Nopti de Teatru la Braila editia 2011

De Redactia 07 Septembrie 2011, 17:27 Cultura Brailei
 24 SEPTEMBRIE

Ora 11.00 – Teatrul de păpuşi Cărăbuş

Teatrul pentru copii din Bacău

Mica vrăjitoare


Ora 17.00 – Sala Mare a Teatrului Maria Filotti Brăila

Deschiderea oficială a festivalului

 
Ora 18.00 – Sala Mare

Teatrul Maria Filotti Brăila

Scandal în culise de Michael Frayn – regia: Radu Nichifor

 
Ora 21.00 – Sala Studio

Teatrul Maria Filotti Brăila – PREMIERĂ

Poveşti de familie de Biljana Srblianovici – regia: Vlad Cristache

 
Ora 22.00 – Holul monumental

Recital

 
25 SEPTEMBRIE

Ora 15.00 - Foaier

Spectacol teatru lectură şi recital al elevilor Liceului de Artă Haricleea Darcle din Brăila

Ora 18.00 – Sala Mare

Teatrul Tudor Vianu Giurgiu

Tangoul de adio de Val Butnaru – regia: Emil Gaju


Ora 18.00 – Sala Centrului Cultural

Teatrul Muzical Nae Leonard Galaţi

Se întorc românii acasă

texte:Izabela Oancea, Luminiţa Panaitopol - regia:Florin Melinte

 
Ora 20.00

Teatrul Maria Filotti Brăila – PREMIERĂ

Domnului profesor cu dragoste – regia: Horia Suru

 
Ora 22.00 – Holul monumental

Recital
 

26 SEPTEMBRIE

Ora 11.00 – Teatrul de păpuşi Cărăbuş

Teatrul pentru copii Târgovişte

Pinocchio

 
Ora 11.00 – Sala Centrului Cultural

Teatrul Gulliver Galaţi

Motanul încălţat

 
Ora 18.00 – Sala Mare

Teatrul Metropolis Bucureşti

Sfârşit de partidă – regia: Alexandru Tocilescu

 
Ora 20.00 – Sala Studio

Ioana Zărnescu

Aşa sunt eu, Femme fatale – One man show

 
Ora 22.00 – Holul monumental

Recital

27 SEPTEMBRIE

Ora 11.00 – Teatrul de păpuşi Cărăbuş

Teatrul de păpuşi din Arad

Tovarăşul de drum; spectacol 3D – regia: Radu Dinulescu

 
Ora 17.00 – Sala Studio

Teatrul Municipal Baia Mare

Şi mâine e o zi – regia: Anton Tauf

 
Ora 18.00 – Sala Mare

Teatrul Radu Stanca Sibiu

Felii de Lia Bugnar
 

Ora 20.00 – Sala Centrului Cultural

Teatrul Municipal Baia Mare

Copilul rece – regia: Cristian Ban
 

Ora 20.00 – Sala Studio

Teatrul Ţăndărică Bucureşti

Play Shakespeare – regia: Cristian Pepino

 
Ora 22.00 – Holul monumental

Recital

 
28 SEPTEMBRIE

 
Ora 11.00 – Teatrul de păpuşi Cărăbuş

Teatrul de păpuşi din Sliven Bulgaria

În mâinile tale

 
Ora 11.00 – Sala Centrului Cultural

Teatrul Excelsior Bucureşti

Vrăjitorul din Oz – un spectacol de Petre Bokor

 
Ora 16.00 – Sala de conferinţe a teatrului

„La Taclale cu Maestrul Ion Lucian”, Lansarea cd-ului „Taclale”, 23 de povestiri si fabule din colectia „Mari actori romani”

 
Ora 19.00 – Sala Mare

Teatrul I.D. Sârbu Petroşani

Casa Bernardei Alba – regia: Sorin Militaru

 
Ora 21.00 – Sala Studio

Teatrul Naţional Târgu Mureş

Un cuplu de români săraci vorbitori de polonă – regia:Cristian Theodor Popescu

 
Ora 22.00 – Holul monumental

Recital

 
29 SEPTEMBRIE

 
Ora 11.00 – Teatrul de păpuşi Cărăbuş

Teatrul de păpuşi din Yambol Bulgaria

Rumeto şi leul bătrân

 
Ora 16.00 – Sala de conferinţe TMF

Clasicii în mileniul III. Scurtă incursiune în teatrul lui Silviu Purcărete.

Moderator: Ion Parhon

 
Ora 18.00 – Sala Centrului Cultural

Teatrul Jean Bart Tulcea

O noapte furtunoasă – regia: Cristian Gheorghe

 
Ora 18.00 – Sala Mare

Teatrul din Bursa Turcia

Olagan mucizeler

 
Ora 20.00 – Sala Studio

Teatrul ACT Bucureşti

XXL – FAT PIG - Aproape perfectă – regia: Cristi Juncu

 
Ora 22.00 – Holul monumental

Recital

 
30 SEPTEMBRIE

 
Ora 19.00 – Sala Mare

Teatrul Toma Caragiu Ploieşti

Miriam W – regia: Radu Afrim

 
Ora 20.00 – Sala Centrului Cultural

Teatrul Vasili Drumev din Shumen Bulgaria

Autobuzul de Stanislav Stratiev

 
Ora 21.00 – Sala Studio

Teatrul Tineretului Piatra Neamţ

Eu te iubesc, eu te omor – un spectacol de Tudor Tăbăcaru
                                     

Ora 22.00 – Holul monumental

Recital

 
1 OCTOMBRIE

 
Ora 11.00 – Teatrul de păpuşi Cărăbuş

Teatrul Toma Caragiu Ploieşti – secţia pentru copii

Pinocchio
 
Ora 15.00 – Foaier

- Teatru lectură – fragment din piesa Barca cu două cioturi de Marian Pavalasc (din proiectul Tineri dramaturgi brăileni) – participă actorii: Ana Zubcu şi Costică Burlacu

- Recital al elevilor Liceului de Artă Haricleea Darcle Brăila
 
Ora 18.00 – Sala Centrului Cultural

Teatrul George Bacovia Bacău

Bigamul- regia:Cristian Ioan

Ora 19.00 – Sala Mare

Teatrul Nottara Bucureşti

Metoda – regia: Cristian Theodor Popescu

Ora 21.00 – Sala Studio

Teatrul Tineretului Piatra Neamţ

Râs nervos – regia: Szabo K. Istvan

 
Ora 22.00 – Holul monumental

Recital
 
2 OCTOMBRIE

Ora 16.00 – Foaier

Recital al elevilor Liceului de Artă Haricleea Darcle din Brăila

Ora 18.00 – Sala Centrului Cultural

Teatrul Odeon Bucureşti

Natură moartă cu nepot obez – regia: Eugen Făt
 
Ora 19.00 – Sala Mare

Centrul Cultural pentru UNESCO

Nimeni nu-I perfect – regia: Radu Beligan
 
Ora 22.00 - Holul monumental

Recital – Închiderea festivalului

 

Autor Redactia 07 Septembrie 2011, 17:27 Cultura Brailei
Scrie un comentariu

Comentarii

Nu exista inca comentarii!

Nu exista inca comentarii, dar poti fi primul care comenteaza acest articol.

Scrie un comentariu
Vezi toate comentariile

Scrie un comentariu

Adresa ta de e-mail nu va fi facuta publica.
Campurile marcate cu * sunt obligatorii

 

Publicitate