PROGRAM - Zilele Municipiului Brăila

De Redactia 08 August 2016, 08:42 Administrative

PROGRAM - Zilele Municipiului Brăila

11 - 15 august 2016 - Strada Mihai Eminescu
Târgul Naţional al Anticarilor şi Buchiniştilor

Marți, 9 august
Parcul Monument
17.00 - Concurs Național de Carting

Miercuri, 10 august
Parcul Lacu Dulce
09.00 - Concurs Național de Carting

Joi, 11 august

Parcul Monument - Rondou
11.00 - Teatru pentru copii - “În lumea poveștilor”
18.30 - Teatru pentru copii - “Cei trei purceluși”
17.30 - Festivalul Național de dans Popular “Lină Chiralină” - Parada portului popular:Colegiul “E. Nicolau”-Barieră- C. Călărașilor- Faleză
Parcul Zoo
18.00 - Teatru pentru copii - “Învățăm, învățăm…”- Școala Populară de Arte “V. Lungu” Brăila
Parcul „Caporal Mușat”
18.30 - Teatru pentru copii - “Cărăbuș în pădurea cu povești “ - Teatrul de Păpuși “Cărăbuș” Brăila
Centrul Național de Informare și Promovare Turistică
18.30 - Atelierele Cercetașilor României
Vidin - în rondou, vis a vis de Liceul Progresul
18.30 - Muzică populară -Liceul de Arte Brăila, Ansamblul Drăgășani și Ansamblul “Bârsești”
Faleza Dunării
18.30 - Festivalul Naţional “Lină Chiralină”
Obor - Parcul Dinamo
19.00 - Spectacol de dans popular - Ansamblul de Cantece și Dansuri “Cătălina” Iași
Grădina Publică
19.30 - Teatru pentru copii “Povestea ieduțului răsfățat” - Teatrul “Anton Pann” Rîmnicu Vâlcea

Vineri, 12 august

Parcul Monument - Rondou
09.00 - Cercetașii României - Vacanță în Ecobază
09.00 - Concurs de șah “Micul șahist”
10.00 - Teatru pentru copii - Grădinița nr. 51 Brăila
11.00 - “Să învățăm să mânuim păpuși “
18.30 - Teatru pentru copii - “Povestea ieduțului răsfățat” - Teatrul “A. Pann” R. Vâlcea
20.30 - Caravana filmului românesc „O poveste de dragoste, Lindenfeld”, regia Radu Gabrea
Grădina Publică
11.00 - Teatru pentru copii - “Veselia” Grădinița 49
18.00 - Muzică ușoară - Școala de Muzică Particulară Brăila; Concert Orchestra Iosif Ivanovici
19.45 - Teatru pentru copii - “Să învățăm să mânuim păpuși” – Asociația Culturală ”Livada”
20.45 - Concert - “Jazz in the Garden” - Groovy Bastards și Alex Musat Trio
Parcul Monument – Orășelul Copiilor
17.00 - Teatru pentru copii - “În lumea poveștilor”
Parcul Zoo
18.00 - Teatru pentru copii “Vasilache și Marioara”
Faleza Dunării
18.00 - Festivalul Naţional de dans popular “Lină Chiralină”;
21.30 - Muzica tradițională – Comunitatea elenă Brăila și Ansamblul comunității rușilor lipoveni
Calea Galați - Parc
18.30 - Muzică populară - Ansamblul “Bârsești”
Piața Traian
18.30 - Tabăra de pictură urbană “ProArte”
Obor - Parcul Dinamo
18.30 - Teatru pentru copii “Pădurea cântă” - Teatrul de Păpuși “Cărăbuș” Brăila
Vidin - în rondou, vis a vis de Liceul Progresul
19.00 - Muzică ușoară - “Steluțe Dunărene” Brăila
20.00 - Dans popular - Ansamblul “Codrulețul”
Centrul Național de Informare și Promovare Turistică
20.00 - Spectacol - Asociația “Pandora” Brăila
Brăila Mall
20.00 - Dans popular - Ansamblul “Sâmburești” Olt

Duminică, 14 august

Parcul Monument – Rondou
09.00 - Cercetașii României – Club Brăila - Vacanță în Ecobază
11.00 - Teatru pentru copii “Prostia omenească” - Teatrul de Stat Constanța
18.00 - Teatru pentru copii “Lădița Fermecată” - Teatrul pentru copii și Tineret „Aschiuță” Pitești
18.00 - Ateliere creative pentru copii "Poveștile iei": cusături tradiționale, sticlărie, lemn - coordonator Corina Ciuraru
19.00 - Muzică ușoară - Liceul de Arte “H. Darclee”; Spectacol de dans - Asociația Lyl Motion Brăila
20.30 - Caravana filmului românesc - „Kyra Kyralina”, regia Dan Piţa, după Panait Istrati, producător Vlad Păunescu.
Grădina Publică
09.00 - Spectacol de Muzică Populară susținut de Marta Oprea și Nicoleta Ghelase
09.10 - Festivitate premiere - 50 de ani de căsnicie
11.30 - Muzică de Fanfară - Asociația “Pohar”
18.00 - Folk și poezie în foișor - Grupul „Generații”
18.50 - Dans popular tradițional - Ansamblul Pandora Brăila
Casa „P.S. Goangă”
10.00 - Expoziție foto “Brăila ieri și azi”
Centrul Național de Informare și Promovare Turistică
18.30 - Tabăra de pictură urbană “ProArte”
Colegiul Tehnic „Edmond Nicolau”
10.00 - Festivitate de Premiere - Festivalul Național de dans popular “Lină Chiralină”
Parcarea Brăila Mall
10.30 - Parada Maşinilor de Epocă - Traseul: Parcare Brăila Mall - Barieră - Cal. Călăraşilor - Piaţa. Traian - Calea Galaţi - B-dul Dorobanţilor - Str. Republicii (Piaţa Mare) - Str. Grivița - Calea Galați - Cartier Vidin (Stadionul Progresul) - Str. Industriei - B-dul Dorobanților - Piața. Mare - Str. Grivița - Calea Călărașilor - Parcarea Primăriei

Parcul Monument – Orășelul Copiilor
17.00 - Teatru pentru copii - „În lumea poveștilor” - Liceul de Arte „H. Darclee”
Parcul Zoo
18.00 - Teatru pentru copii „Povestea ieduțului răsfățat” - Teatrul „A. Pann” Rm. Vâlcea
Brăila Mall
18.30 - Muzică populară - Liceul de Arte “H. Darclee” Brăila
19.10 - Teatru pentru copii - “ Învățăm, învățăm, învățăm…” - Școala Populară de Arte „V. Lungu”
19.40 - Teatru pentru copii - “Ursul păcălit de vulpe”- Teatrul de Păpuși „Cărăbuș”
Obor - Parcul Dinamo
18.30 - Muzică populară - Ansamblul ”Ca pe Baltă” - Comuna Tufești
Parcul „Caporal Mușat”
19.00 - Teatru pentru copii “Nunta lui Tândală” - Teatrul Republican Dramatic „B.P. Hașdeu” Cahul
Parcarea Primăriei
19.00 - Demonstrații de îndemânare auto cu mașinile de epocă
Platou promenadă Primărie
19.00 - Personaje pe picioroange, Clovni, Mickey Mouse și Minie, Tiger, Face painting
Faleza Dunării
19.45 - Muzică populară Nicoleta Ghelase, Alina Popescu, Marta Oprea, Maria Ciocan
20.15 - Muzică tradițională - formații din: Turcia - Denizli, Bulgaria - Schumen
20.50 - MARGARETA CLIPA
MARIA DRAGOMIROIU
SPECTACOL DE ARTIFICII


Luni, 15 august

Esplanada Dunării
09.00 - Ziua Marinei - Parada navală, Exerciţii navale, Competiția de canotci 10+1: Brăila - Galați, Asociația “Ivan Patzaichin - Mila 23”; Sosirea Zeului “Neptun”, Jocuri marinăreşti
Parc Monument
09.00 - Cercetașii României - Centrul Local Brăila - Vacanță în Ecobază
10.00 - Muzică ușoară și populară - Liceul de Arte “H. Darclee” Brăila
11.30 - Concert de promenadă - Muzica Militară a Garnizoanei Brăila
18.00 - Ateliere creative pentru copii "Poveștile iei": cusături tradiționale, sticlărie, lemn - coordonator Corina CIURARU
19.00 - Teatru pentru copii - “Nunta lui Tândală” - Teatrul Republican Muzical Dramatic ”B.P. Hașdeu” Cahul
Centrul Național de Informare și Promovare Turistică
13.30 - Festivitate de premiere – Tabăra de pictură urbană “ProArte”, coordonator Catrinel Volcu
Grădina Publică
19.30 - Teatru pentru copii - “Ridichea uriașă” - Teatrul de Păpuși „Cărăbuș” Brăila
Platou promenadă Primărie
19.00 - Personaje pe picioroange, Fachiri, Face painting, Clovni, Michey Mouse si Minie, Tiger

Faleza Dunării
20.40 - DJ PROJECT
CARLA’S DREAMS
SPECTACOL DE LASERE

 

Autor Redactia 08 August 2016, 08:42 Administrative
Scrie un comentariu

Comentarii

Nu exista inca comentarii!

Nu exista inca comentarii, dar poti fi primul care comenteaza acest articol.

Scrie un comentariu
Vezi toate comentariile

Scrie un comentariu

Adresa ta de e-mail nu va fi facuta publica.
Campurile marcate cu * sunt obligatorii