CAMPIONATULUI DE TENIS AL M.A.I. ŞI-A STABILIT CÂŞTIGĂTORII

De IPJ Braila 11 Septembrie 2017, 21:40 Administrative

Au fost premiaţi câștigătorii etapei finale a Campionatului de Tenis al Ministerului Afacerilor Interne, desfăşurat în perioada 5-8 septembrie 2017, în municipiul Brăila.

Competiţia a avut loc la Baza Sportivă “Spartacus”, din municipiul Brăila, şi a fost organizată către Centrul Cultural al Ministerului Afacerilor Interne, Biroul Coordonare Activităţi Sportive, cu sprijinul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Brăila, Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Brăila, Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă  „Dunărea”  al judeţului Brăila, în colaborare cu Direcţia Judeţeană de Sport şi Tineret Brăila.

La competiţie au participat peste 70 de sportivi, angajați în cadrul Ministerului Afacerilor Interne, calificaţi în etapa finală.

Vineri, 28 aprilie a.c., a avut loc festivitatea de premiere a câștigătorilor, în prezența reprezentanților structurilor participante.

La grupa femei s-a obţinut următorul clasament:
Locul I: Petcu Ana-Maria – din cadrul I.P.J. Vâlcea
Locul II: Dragomir Antoanela – din cadrul I.P.J. Brăila
Locul III: Ţiplea Lavinia – din cadrul I.P.J. Bihor

La grupa -35 ani, bărbaţi, s-a obţinut următorul clasament :
Locul I: Iliescu Jean – din cadrul I.J.J. Ialomiţa
Locul II: Radu Iulian Tudorel – din cadrul I.J.J. Buzău
Locul III: Răducan Bogdan – din cadrul I.S.U. Dolj

La grupa 35-45 ani, bărbaţi, s-a obţinut următorul clasament :
Locul I: Bitere George – din cadrul I.S.U. Galaţi
Locul II: Costache Cristi – din cadrul D.G.P.I.
Locul III: Nănescu Gheorghe – din cadrul I.J.J. Gorj

La grupa +45 ani, bărbaţi, s-a obţinut următorul clasament :
Locul I: Filip Constantin – din cadrul Gărzii de Coastă
Locul II: Munteanu Valentin – din cadrul I.J.J. Neamţ
Locul III: Ion Marian – din cadrul I.S.U. Prahova

La grupa dublu masculin, s-a obţinut următorul clasament:
Locul I: Trofil Cristian / Bâlbâie Georgescu – din cadrul D.G.P.I. – D.G.A.
Locul II: Martinescu Dragos/ Chirilă Iordan – din cadrul I.G.P.R.-D.G.P.M.B.
Locul III:Viişoreanu Dorel/ Molariu Mihai – din cadrul I.S.U. Olt – I.S.U. Bistriţa

La grupa dublu mixt, s-a obţinut următorul clasament:
Locul I: Ţiplea Lavinia / Irimie Horia – din cadrul I.P.J. Bihor - I.P.J. Cluj
Locul II: Ţoldan Delia/ Oiaga Emanuel – din cadrul I.P.J. Bihor-I.P.J. Constanţa
Locul III: Tudor Cătălin/Robu Corina – din cadrul Şcolii Severin – I.T.P.F. Iaşi

La finalul concursului, caştigătorii au fost felicitaţi de organizatori şi au primit din partea acestora premii ce au constat în cupe, diplome şi medalii.

 

Autor IPJ Braila 11 Septembrie 2017, 21:40 Administrative
Scrie un comentariu

Comentarii

Nu exista inca comentarii!

Nu exista inca comentarii, dar poti fi primul care comenteaza acest articol.

Scrie un comentariu
Vezi toate comentariile

Scrie un comentariu

Adresa ta de e-mail nu va fi facuta publica.
Campurile marcate cu * sunt obligatorii